Kurz Punkce a kanylace pod ultrazvukovou kontrolou

Máte k dispozici ultrazvukový přístroj a provádíte punkce, biopsie, zavádíte cévní kanyly? Evidence hovoří jasně. Intervenční výkony pod UZ kontrolou jsou rychlejší, přesnější a bezpečnější. Současně se vzrůstající dostupností UZ přístrojů se stává UZ navigace podmínkou některých výkonů. Naučte se být jistější, bezpečnější a přesnější.

Nabízený kurz má za cíl seznámit Vás s teorií bezpečné vizualizace punkční jehly při intervenčních výkonech, trénovat Vaše smysly – souhru vizuálních vjemů s manuální dovedností. Autor kurzu Vám sám na sobě ukáže, jak lze i velká osobní nešikovnost velmi dobře korigovat ultrazvukovou navigací.

Kurz je určen pro kohokoliv, jehož úkolem je punktovat či kanylovat žíly, tepny, kolekce tekutin, zavádět hrot jehly do přesné pozice bez poranění důležitých okolních struktur či získávat materiál na bioptické vyšetření z konkrétního ložiska. Zveme tedy lékaře téměř všech odborností. Kurz předpokládá předchozí absolvování kurzu Základy klinické sonografie, popřípadě již znalost této problematiky.

 

Obsah kurzu:

Optimalizace vizualizace punkční jehly v UZ obraze 

Kanylace cév pod UZ kontrolou

Punkce a biopsie pod UZ kontrolou 

Extrakce cizího tělesa pod UZ kontrolou

 

Více informací ke stažení: program kurzu Punkce a kanylace pod UZ kontrolou

Aktuálně vypsané kurzy naleznete zde