Kurzy Visual Medicine

Ultrazvuk může být pro lékaře díky své neinvazivnosti a stále širší dostupnosti mocným diagnostickým nástrojem a pro pacienta prostředkem ke zvýšení bezpečnosti a komfortu. Ultrazvukový přístroj se jednou stane standardním vybavením každého zdravotnického zařízení pečujícího o nemocné a lékaři u lůžka či v ambulanci se budou muset naučit zvládat základní paletu vyšetření.

Naše kurzy mají za cíl nabídnout zájemcům přehled diagnostických možností, poskytnout základní teoretické informace a praktické dovednosti, širokou diskuzi a interakci v malých skupinkách a tímto pomoci k rozvoji ultrazvukové diagnostiky u lůžka pacienta či v ordinaci přímo z rukou ošetřujícího lékaře.

Point Of Care Ultrasound (POCUS) se nelze naučit za pár hodin, přestože se nám to některé autority snaží namluvit a odborné společnosti vyžadují pouze absolvování krátkých školení či nemají žádné jasně dané požadavky na výuku POCUS ve svém oboru. Neděláme si proto ambice směstnat jeho problematiku do jednoho jediného dne. Naopak, naše kurzy jsou vícedenní, jdou do hloubky a vzájemně se doplňují. Jsou určeny jak pro naprosté začátečníky, tak i pro pokročilé. Ani ony však nejsou konečné, naopak, jejich cílem je podnítit Váš zájem o další vzdělávání v tomto oboru. Pokračováním těchto kurzů je možnost práce s našim internetovým Atlasem UZ diagnostiky a individuální stáže na pracovištích našich školitelů, kde si budete moci dále své znalosti opakovat a rozšiřovat. Celkový a hlubší přehled v problematice pak lze získat absolvováním Školy klinické sonografie.  Tímto nabízíme ucelený komplex výuky POCUS. Učíme klinickou sonografii od roku 2016 a stále upravujeme nabídku kurzů a jejich obsah tomu, co považujeme za aktuální a potřebné.

Chcete začít vidět více? Chcete vědět přesněji, co pacient potřebuje, co je jeho hlavní problém? Chcete být schopni provádět bezpečnější intervence? Přidejte se k nám…

kurzy@visualmedicine.cz

Aktuálně vypsané kurzy
Předběžná přihláška na kurz    Základy klinické sonografieŠkola klinické sonografieTTE pro POCUS – Základní kurzPOCUS pro pokročiléUZ plic a hrudníku – Základní kurzUZ plic a hrudníku – Pokračovací kurzZáklady cévní sonografie pro POCUSZáklady břišní sonografie pro eFAST protokolUZ hlavy a krkuPunkce a kanylace pod UZ kontrolouUZ břicha v intenzivní medicíněKontrastní sonografie (CEUS)Refresh kurzInterfasciální blodády

    Kliknutím na "Odeslat požadavek" souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů na tomto webu. Údaje zadané v tomto formuláři budou použity za účelem odpovědi.

    Již proběhlé kurzy zde.